Fémvár Fémvár
  • Hírek
Ossian - Az 'Ember a Holdon' is felkerült a Youtube-ra az 'Élő 40 Év' című 30 dalos koncertanyagról!

Ossian - Az 'Ember a Holdon' is felkerült a Youtube-ra az 'Élő 40 Év' című 30 dalos koncertanyagról!

Slayer Hírek 2026. június 25

Május elején jelent meg a veterán hazai heavy metal zenekar, az Ossian 30 dalos koncertanyaga, az 'Élő 40 év'. A kiadvány tripla LP box, dupla CD és pendrive formátumban is elérhető. Még előzetes felvezetésként jött ki róla, a 'A magam útját járom', a 'Csak a Jót', a 'Végállomás motel' a 'Gyönyörű Bolond', és az 'Acélszív'. A zenekar a kiadás után is folyamatosan teszi fel a koncertanyagról a dalokat a Youtube-ra, így megtalálható ott már az 'Éjféli lány', a 'Magányos Angyal', a 'Hangzavarban a Harmóniát', az 'Ezredszer' és a 'Mire megvirrad'. Most pedig felkerült az 'Ember a Holdon is. A felvételeket Csordás Zoltán rögzítette a budapesti Barba Negrában, a szombathelyi Agora Sportházban és Máréfalván. Az album keverését az RP Stúdióban Rubcsics Richárd készítette el, aki Paksi Endrével közösen a zenei rendező is volt. Az Ossian soraiból Húsvétkor távozott Kálozi Gergő dobos, az ő helyére egyenlőre ideglenesen a koncerteken Czébely "Csibe" Csaba (ex-Pokolgép, ex-Wisdom, a ex-Helland, ex-Philadelphia) ül be. A zenekar 40 éves jubileumi turnéja folyamatosan zajlik, legközelebb holnap, azaz június 26-án Tatán a Víz, Zene, Virág Fesztiválon fognak fellépni.

Fotó: Radó Norbi

Bővebben …
Lord - Az 'Egyedül' is megtalálható már a YouTube-on, a 2024-ben megjelent 'Lord 50 - Neked soha nem elég' DVD-ről!

Lord - Az 'Egyedül' is megtalálható már a YouTube-on, a 2024-ben megjelent 'Lord 50 - Neked soha nem elég' DVD-ről!

Slayer Hírek 2026. június 23

Két hete került ki a YouTube-ra, a 2024-ben megjelent 'Lord 50 - Neked soha nem elég' DVD-ről a 'Más az élet', most pedig az 'Egyedül' is megtalálható már ugyanott. A három korongos kiadvány továbbra is elérhető a MediaMarkt üzletekben, a lemezboltokban, a zenekar koncertjein és a H-Music Hungary shopjából is rendelhető: https://lord.hmusic.hu/ A csapatot élőben legközelebb július 3-án Sopronban a SopronFesten lehet amjd elcsípni. A többi már bejelentett 2026-os koncert pedig ezen a linken érhető el: https://www.facebook.com/LordZenekar/events 

Bővebben …
Aurora - Ezúttal a 'Nincs karácsony' kapott szöveges videót az 'Esszencia 2' albumról!

Aurora - Ezúttal a 'Nincs karácsony' kapott szöveges videót az 'Esszencia 2' albumról!

Slayer Hírek 2026. június 19

Még 2023. októberében jelent meg a a győri punk rock trió az Aurora 'Esszencia 2' című újrafelvett dalokat tartalmazó dupla albuma. A 25 újravett nóta közül legutóbb május végén kapott szöveges videót az 'Ég veled', most pedig a 'Nincs karácsony' is megkapta ugyanezt. Ahogy az összes többit, ezt is a Kill Monday Management készített el. Tavaly június óta kétgitáros felállással látható a zenekar, akkor került be a brigádba a Fishből ismert Gajda Mátyás. Aki pedig élőben is megnézné Vigi bácsiékat, ezt legközelebb június 27-én Esztergomban a Sportkülsőn teheti majd meg, ahol a vendégzenekar a Zaklatás lesz. A többi már ismert fellépés eseményoldala pedig az alábbi linken található: https://www.facebook.com/auroratheband/events 

Bővebben …
Mobilmánia - A 'Nem vagyok szikla' is megtalálható már a YouTube-on a 'Bajnok & Zefi 40 - Aréna' koncertről!

Mobilmánia - A 'Nem vagyok szikla' is megtalálható már a YouTube-on a 'Bajnok & Zefi 40 - Aréna' koncertről!

Slayer Hírek 2026. június 22

 A 'Nem vagyok szikla' is megtalálható már a YouTube-on a 'Bajnok & Zefi 40 - Aréna' koncertről. A két főhős zenekarát a Mobilmániát élőben legközelebb június 28-án Tatán a Víz, Zene, Virág Fesztivál utolsó napján játszanak majd az Öreg-tó partján. Ezt követően pedig Budapesten a Barba Negrában július 24-én a Lord zenekarral közösen adnak majd koncertet, ahol természetesen Vikidál Gyula is ott lesz a Mániásokkal, a vendég pedig a Power lesz.

Bővebben …
Omega Diatribe - 'Deadlock' címmel új klipesített dalt hozott ki a fővárosi extrém groove metal zenekar!

Omega Diatribe - 'Deadlock' címmel új klipesített dalt hozott ki a fővárosi extrém groove metal zenekar!

Slayer Hírek 2026. június 16

2023. decemberében hozta ki a fővárosi extrém groove metal zenekar, az Omega Diatribe az eddigi utolsó nagylemezét 'Deviant' címmel. Azóta kellett várni, hogy a folyamatosan koncertező zenekar új szerzeménnyel rukkoljon elő. Időközben a felállásban is ismét változások történtek, dobos poszton Gubicza Péter váltotta Gróf Adolfot, míg Kelemen János gitáros távozott a csapatból. A 'Deadlock' dal alapjai már a 'Deviant' lemez elkészülte idején megvoltak, azonban nem állt össze szerves egésszé. Most érett meg a helyzet a teljes befejezésre. Az új szerzemény produceri, felvételi, keverési és maszterelési feladatait a dán Tue Madsen és a svéd Jens Bogren után 2015-óta először a banda gitárosa és vezetője Hájer Gergő látta el. A dalhoz készült egy klip is, amit a a No Total Films készített el. A srácok jelenleg is egy kisebb európai kiruccanáson vannak, aminek keretében csütörtökön, azaz június 18-án Csehországban Cerveny Kostelecben a Czech Death Fest-en lépnek fel. Vasárnap azaz június 21-én azonban már itthon is el lehet csípni őket, amikor is Székesfehérváron a FEZEN Fesztiválon lépnek majd fel a Fehérvár színpadon 16:30-kor.

Bővebben …
  1. BalashToth - Két EP után kihozta első albumát az egykori Casketgarden gitáros dallamos death/thrash metal formációja!
  2. Ossian - A 'Mire megvirrad' koncertverziója is felkerült már a Youtube-ra az 'Élő 40 Év' című 30 dalos koncertanyagról!
  3. Meteora - Májusi európai turnéjukon készült felvételekből állította össze a 'Rebirth' klipjét a fővárosi szimfonikus metal zenekar!
  4. STENK - A legújabb budapesti szabadtári bulihely júniusi kínálatában Magyar underground, hazai hip-hop és a legendás P. Mobil egyaránt szerepel!

1. oldal / 111

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
© 2026 Fémvár.hu | Designed by: BDS
  • Hírek